Знову про Лідерство? Доросла розмова про хайп та автентичність.

Саме так 🙂

Сучасні медіа і соціальні мережі переповнені історіями про "ідеальних" лідерів і  “унікальними” рецептами на кшталт “готуємо успішність на повному вогні”. Високий попит на лідерів призвів до спекуляції на цій темі, звідти нескінченна кількість пропозицій:  «Тренінг з лідерства, який змінить ваше життя», «Хороший, поганий і лідер: який ти?», «Подорож до лідерства: від загубленного в кабінеті до керування світом». Яскраво. Весело. Неефективно.

Справжнє лідерство залишається за лаштунками хайпу і гарна новина полягає в тому, що незважаючи на атаки «інфоциганства», воно не втрачає своєї цінності.

Давайте визначимося в поняттях.

Більшість уявляють лідера, як людину, яка за допомогою своєї відданості, харизми та вмінь направляє інших на досягнення спільної мети. Це особистість, яка може заряджати, надихати, мотивувати, підтримувати. Чи завжди так було? Коли лідерство, як концепція, завоювала світ?

Можна виділити декілька ключових моментів, коли інтерес до теми лідерства особливо зростав:

  1. Початок XX століття: розвиток наук. Цей період характеризується розвитком багатьох наукових дисциплін, включаючи психологію та соціологію. Дослідники почали вивчати особистісні риси лідерів та їх вплив на успіх організацій.
  2. Після Другої світової війни: корпорації. Зростання корпоративного світу та великих організацій призвело до збільшеного фокусу на корпоративному управлінні та лідерстві.
  3. 80-90-ті роки XX століття: революція якості. В цей період відбувалася "революція якості" в управлінні. Дослідники, такі як Пітер Друкер, розробляли нові підходи до управління та лідерства. Також цей час був відзначений появою книг по самодопомозі та особистісному росту, де лідерство ставало ключовою темою.
  4. ХХI століття: максимальна швидкість. З появою інтернету, глобалізацією та збільшенням швидкості, лідерство набуло максимальної актуальності. З’явилася концепція автентичного лідерства. Здатність лідерів адаптуватися та змінюватися стає ключовою для успіху в сучасному світі.

Хто динозавр?

Якщо коротко, раніше лідером вважався той, хто кричав найголосніше.

Сьогодні це той, хто має здатність слухати і враховувати думки інших. Лідерство стало більш гуманістичним, спрямованим на добробут команди, а не лише на результат.

І це космічні зміни, які відбулися за 10-20 років, перетворили затребуваних колись керівників-диктаторів на динозаврів. Великі. Гучні. Неефективні.

Долю динозаврів ви знаєте.

Чому автентичне лідерство?

Світовий ринок праці має величезний попит на  сміливих та рішучих управлінців, які з одного боку, вміють керувати змінами та стратегічно мислити, а з іншого - вибудовують стосунки і створюють команди. Такі лідери - чесні, емпатичні, чутливі та вірні самим собі. Вони вміють слухати та чути себе так само добре, як і інших, що, безумовно, робить їх цінними керівниками як для партнерів, так і для команди. Таких лідерів називають автентичними.

Ключові риси автентичного лідера:

  1. Самопізнання: автентичні лідери віддані постійному саморозвитку і самопізнанню. 
  2. Цілісність: автентичні лідери діють на основі внутрішніх переконань, не відступаючись від своїх принципів навіть під тиском зовнішнього середовища.
  3. Відкритість: автентичні лідери відкриті до відгуків, готові приймати критику і навчатися на власних помилках.
  4. Співчуття: автентичні лідери мають глибоке розуміння та емпатію до інших, вони завжди готові підтримати свою команду.
  5. Служіння: автентичні лідери розглядають своє лідерство як служіння команді, організації та загальному благу, а не лише як засіб досягнення особистих амбіцій.

Автентичне лідерство – це не вроджений навик, якому неможливо навчитись, але його і не можливо скопіювати, взявши за зразок модель для наслідування. 

Автентичне лідерство – це не про те, як стати ідеальним лідером, а про те, як  бути вірним собі, вибудовувати гармонійні відносини з оточуючими і змінювати світ на краще.

Автентичне лідерство виходить за межі офісу, більш того, воно не вимагає приміщення або команди людей, яка вас наслідує.

Це щоденний вибір вчитися, пізнавати себе, ділитися досвідом з іншими та позитивно впливати на оточуючий світ. Такий підхід до життя не лише збагачує вас як особистість, але і сприяє формуванню гармонійної, здорової та динамічної спільноти навколо.

Можливо?

Беззаперечно!